Lietuvių | English | Русский | Svetainės medis

NSĮS narių įmonėse dirba 972 neįgalieji Tinklalapis atnaujintas 2012-01-09


TEKSTO DYDIS A A A

Apie NSĮS    Naujienos        SIŪLOME DARBĄ    Naudingos nuorodos    Statistinė informacija    Klausimai-atsakymai    Kontaktai    Vykdomi projektai    NSĮS sukurtas filmas   
 

 

NSĮS nariai:
  Pagal įmonės pavadinimą  
 
  Pagal veiklos sritį  
 
IĮ "Eurotela"
Apie įmonę
Paslaugos
Patirtis
Rekomendacijos
Kontaktai
 
UAB "Languvita"
Apie įmonę
Paslaugos
Patirtis
Rekomendacijos
Kontaktai
 
UAB "Linkris"
Apie įmonę
Paslaugos
Patirtis
Rekomendacijos
Kontaktai
 
VšĮ "Socialinių projektų centras"
Apie įmonę
Paslaugos
Patirtis
Rekomendacijos
Kontaktai
 
UAB "Klaipėdos banga"
Apie įmonę
Paslaugos
Patirtis
Rekomendacijos
Kontaktai
 
UAB "Informacijos saugumo agentūra"
Apie įmonę
Paslaugos
Patirtis
Rekomendacijos
Kontaktai
 
UAB "Saberta"
Apie įmonę
Paslaugos
Patirtis
Rekomendacijos
Kontaktai
 
UAB "Elkada"
Apie įmonę
Paslaugos
Patirtis
Rekomendacijos
Kontaktai
 
UAB "Metras"
Apie įmonę
Paslaugos
Patirtis
Rekomendacijos
Kontaktai
 
UAB "Atropa"
Apie įmonę
Paslaugos
Patirtis
Rekomendacijos
Kontaktai
 
UAB "Verslo bitė"
Apie įmonę
Paslaugos
Patirtis
Rekomendacijos
Kontaktai
 
UAB "Socialinis institutas"
Apie įmonę
Paslaugos
Patirtis
Rekomendacijos
Kontaktai
 
UAB "Faktumas"
Apie įmonę
Paslaugos
Patirtis
Rekomendacijos
Kontaktai
 
UAB "Viremida"
Apie įmonę
Paslaugos
Patirtis
Rekomendacijos
Kontaktai
 
UAB "Lyderio grupė"
Apie įmonę
Paslaugos
Patirtis
Rekomendacijos
Kontaktai
 
UAB "Statybų techniniai sprendimai“
Apie mus
Paslaugos
Patirtis
Rekomendacijos
Kontaktai
 
 
 
Naujienos
2015-09-24
Nauja techninių pagalbos priemonių skyrimo tvarka reikalauja atsakingesnio jų vartotojų požiūrio Plačiau
 
2015-09-24
Bendras Latvijos-Lietuvos projektas „Neįgalių socialinių įmonių konkurencingumo didinimas“ Plačiau
 
Skaityti visas naujienas

Vykdomi projektai

Baigiamasis projekto renginys

Š.m. rugsėjo 13 d. Palangoje, viešbutyje „Gabija“ įvyko baigiamasis projekto LLIV-219 „Neįgaliųjų darbo galimybės ir patirtis“ (AŠ GALIU DIRBTI) renginys – konferencija/paroda. Šį projektą, pagal  Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą, VšĮ „Neįgaliųjų socialinių įmonių sąjunga“, kartu su 4 partneriais iš Latvijos ir Lietuvos pradėjo įgyvendinti 2012 m. balandžio mėn.

Įžanginį žodį tarė VšĮ „NSĮS“ direktorius Gediminas Bartkus, kurtis pristatė pagrindinį projekto tikslą - dalintis gerąją patirtimi tarp Lietuvos, Latvijos ir kitų ES valstybių, integruojant neįgaliuosius į darbo rinką, bei pristatė visus projekto partnerius.

Konferencijos metu buvo pristatytos visos įgyvendintos projekto veiklos bei sukurti produktai: organizuota 12 seminarų projekto tikslinės grupės dalyviams; organizuoti 3 gerosios patirties dalinimosi vizitai į Norvegiją, Airiją bei Vokietiją; atlikta Latvijos-Lietuvos ir 10 ES narių įstatyminių bazių analizė; Monciškėse organizuota vasaros stovykla Latvijos ir Lietuvos neįgaliesiems; sukurtas filmas „Aš galiu dirbti“ bei socialinis klipas.

Renginio metu buvo daug diskutuojama apie neįgaliųjų darbinimo aktualijas Latvijoje ir Lietuvoje. Įdomius pranešimus skaitė Liepojos aklųjų sąjungos pirmininkas Maris Ceirulis,  Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Skritulskas, Palangos reabilitacinės ligoninės direktorius Virginijus Biskys, Socialinio centro „Kurzeme“ direktorius Visvaldis Gūtmanis, Liepojos Darbo Biržos vadovė Dace Baumane, Cirava profesinės vidurinės mokyklos direktorius Karlis Fricsons, Šiaulių darbo rinkos mokymo centro projektų vadybininkė Violeta Tylenienė.

Ypatingo dėmesio sulaukė tarptautinės organizacijos „Workability Europe“ direktorės Anke Seidler pranešimas apie neįgaliųjų darbinimo situaciją visoje Europoje. Konferencijos metu pasisakė ir Latvijos Parlamento narė, socialinių ir darbo reikalų komiteto pirmininkė Aija Barča, kuri labai pasidžiaugė šio projekto partnerių nuveiktais darbais ir geromis iniciatyvomis bei paragino glaudžiau bendradarbiauti valstybines institucijas su nevyriausybinėmis organizacijomis, sprendžiant klausimus, susijusius su neįgaliųjų integravimu į darbo rinką.

Konferencijos pabaigoje apie praktinę patirtį dirbant su neįgaliaisiais pasisakė UAB „Faktumas“ gamybos direktorius Benediktas Nanartonis. Po visų pranešimų ir pasisakymų, konferencijos dalyviai turėjo galimybę pažiūrėti projekto metu sukurtą filmą „Aš galiu dirbti“ bei socialinį klipą, kurie ne tik demonstruoja neįgaliųjų darbo galimybes ir patirtį, bet ir skatina pilietiškumą bei socialinę atsakomybę.

Viso renginio metu, viešbučio fojė veikė žmonių su negalia rankdarbių paroda. Unikalius neįgaliųjų sukurtus gaminius parodoje eksponavo VšĮ "Valakupių reabilitacijos centras"( Vilnius), VšĮ "Šiaulių darbo rinkos mokymo centras" (Šiauliai), UAB "Socialinis institutas“ (Kaunas), VšĮ "Trakų neįgaliųjų užimtumo centras", UAB "Lyderio grupė" (Klaipėda), VšĮ "Dailusis ornamentas" (Panevėžys), VšĮ "Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centras" (Raseiniai), VšĮ Palangos reabilitacijos ligoninė (Palanga), Liepojos aklųjų draugija (Liepoja, Latvija), Liepojos Diakonijos centras (Liepoja, Latvija), Ciravos profesinė vidurinė mokykla (Cirava, Latvija).

Projektas buvo vykdomas pagal  Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą. Projekto trukmė – 18 mėn. Projekto partneriai: VšĮ „Neįgaliųjų socialinių įmonių sąjunga“, Liepojos aklųjų draugija (Liepoja, Latvija), sąjunga "Apmācību Projekti" (Liepoja, Latvija), Šiaulių darbo rinkos mokymo centras, Cirava profesinė vidurinė mokykla (Cirava, Latvija).

Projekto metu sukurti produkai:

Neįgaliųjų užimtumo Europoje tyrimas

Neįgaliųjų užimtumo Europoje tyrimas (mažas)

Filmą galite pamatyti čia.

Klipą galite pamatyti čia.


                                                                 

 

                                    

Galiu dirbti!

Šių metų birželio 1 d. Liepojoje (Latvija) įvyko projekto „Neįgaliųjų darbo galimybės ir patirtis“, vykdomo pagal Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą, atidarymo renginys. Projekte bendradarbiauja: vadovaujantis partneris – VšĮ „Neįgaliųjų socialinių įmonių sąjunga“, kiti partneriai – Liepojos aklųjų draugija (Liepoja, Latvija), sąjunga "Apmācību Projekti" (Liepoja, Latvija), Šiaulių darbo rinkos mokymo centras, Cirava profesinė mokykla (Cirava, Latvija). Projekto pradžia 2012 m. balandžio 2 d., trukmė – 18 mėn.

Pagrindinis projekto tikslas - dalintis gerąją Lietuvos patirtimi integruojant neįgaliuosius į darbo rinką, skatinti bendradarbiavimą  tarp Lietuvos ir Latvijos nevyriausybinių organizacijų, verslo įmonių bei profesinių mokyklų.  Viešinant neįgaliųjų darbo galimybes bus siekiama motyvuoti darbdavius darbinti daugiau neįgaliųjų bei ugdyti darbdavių socialinę atsakomybę ir pilietiškumą.

Pagrindinės projekto veiklos – seminarai bei vizitai į Lietuvos socialines įmones, profesinės reabilitacijos centrus bei profesinio mokymo įstaigas Latvijos tikslinės grupės atstovams, projekto partnerių gerosios patirties apsikeitimo vizitai į Norvegiją bei Airiją, vasaros stovykla neįgaliesiems. Projekto metu planuojami sukurti ilgalaikio poveikio produktai – filmas apie neįgaliųjų darbo galimybes ir patirtį „Aš galiu dirbti“, socialinis klipas tema „Neįgalusis – pilnavertis visuomenės narys“, skatinantis visuomenės pilietiškumą, Europos šalių įstatyminės bazės, reglamentuojančios neįgaliųjų integravimą į darbo rinką, analizė.

Informacija apie projekto eigą bei sukurti produktai bus skelbiami www.nsis.lt.

 

 

Nuo 2010 metų gruodžio 1 d. Všį „Neįgaliųjų socialinių įmonių sąjunga“ kartu su partneriais iš Latvijos, asociacija "Baltā māja" bei sąjunga "Apmācību Projekti", pagal 2007-2013 Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą, vykdo projektą „Neįgalių socialinių įmonių konkurencingumo didinimas“

Projekto partneriai, ilgą laiką dirbantys neįgaliųjų įdarbinimo srityje, kasdieniame savo darbe susidūrė su įvairiomis problemomis, iš kurių, kaip pagrindines, galime įvardinti šias:

-          Nėra pilnai išbaigtos strategijos dėl neįgaliųjų integravimo į darbo rinką;

-          Trūksta informacijos ir bendradarbiavimo tarp neįgaliųjų, juos įdarbinančių darbdavių ir Valstybinių institucijų siekiant sudaryti  kuo palankesnes sąlygas neįgaliųjų įdarbinimui;

-          Visuomenės, darbdavių ir Valstybės tolerancijos stoka įdarbinant neįgaliuosius;

-          Neįgaliųjų įdarbinimo galimybių nesuvokimas;

-          Pačių neįgaliųjų nemokėjimas savęs pristatyti darbo rinkai.

Viena iš esminių galimybių integruoti neįgaliuosius į darbo rinką bei pilnavertį gyvenimą yra jų įdarbinimas į neįgaliųjų socialines įmones, skatinant jau esančių tokių įmonių verslumą ir naujų  neįgaliųjų socialinių įmonių steigimas.

Pagrindinis šio projekto tikslas– projekto teritorijoje(dalis Lietuvos ir Latvijos) didinti neįgaliųjų socialinių įmonių konkurencingumą, kas sąlygotų didesnį įdarbinamų neįgaliųjų skaičių.

Sprendžiant šias problemas yra tikslinga įgyvendinti paketą veiklų, kurios apimtu pačių neįgaliųjų aktyvesnį įsitraukimą į darbo paieškos sistemą, ištirti ir identifikuoti tikslingiausius ekonominius sektorius, kuriuose pagal savo negalios pobūdį neįgalieji turėtų daugiau galimybių gauti darbą, viešinant neįgaliųjų įdarbinimo galimybes keisti darbdavių požiūrį į neįgaliuosius, didinti pačių neįgaliųjų motyvaciją, įtraukti socialinius partnerius į dialogą su neįgaliaisiais ir darbdaviais, pateikti visuomenei svarbius ir naudingus neįgaliųjų darbo pavyzdžius bei kitais galimais būdais suaktyvinti neįgaliųjų įdarbinimą.

Planuojamos priemonės, kurios bus sukurtos projekto metu:

-          Internetinė svetainė su neįgaliųjų CV duomenų baze.

-          Galimybių studija – neįgaliųjų, jų įdarbinimo ir verslo įmonių pajėgumo įdarbinti neįgaliuosius statistikos surinkimas, surinktos statistikos analizė, perspektyvų atranka ir galimų priemonių padėsiančių įdarbinti neįgaliuosius pateikimas.

-          Katalogas „Neįgaliųjų darbo gerosios patirties pavyzdžiai“.

-          Praktinis vadovas perkančiosioms organizacijoms apie pirkimų sąlygas ir galimybes iš neįgaliųjų socialinių įmonių (VPT metodika).

-          Skambučių centras. Pagrindinis tikslas – tarpininkauti įdarbinant neįgaliuosius, betarpiškai bendraujant su potencialiais darbdaviais.

Projekto metu jau sukurtos priemonės:

-          Internetinė svetainė su neįgaliųjų CV duomenų baze.

-          Katalogas "Neįgaliųjų darbo gerosios patirties pavyzdžiai".

-          Praktinis vadovas perkančiosioms organizacijoms apie pirkimų sąlygas ir galimybes iš neįgaliųjų socialinių įmonių (VPT metodika).

-           Galimybių studija „Neįgaliųjų įdarbinimo galimybių plėtra" (LT) (ENG)

Informacija apie projekto eigą bus nuolatos pateikiama internetinėje svetainėje www.nsis.lt